Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
Search
Close this search box.

Vzdělávání ukrajinských uprchlických dětí – informace z UNICEF


Tisková zpráva o počtu ukrajinských dětí přijatých na SŠ

MŠMT zveřejnilo tiskovou zprávu s počty ukrajinských dětí, které byly přijaty na střední školy po 1. a 2. kole přijímacích zkoušek. Čísla jsou povzbudivá, ale stále je 500 ukrajinských uchazečů a uchazeček, kteří se nedostali na žádnou školu. Tito uchazeči mají možnost podat si přihlášku na školy s volnými kapacitami ve 3. kole. Portál dipsy.cz nabízí výběr škol vypisujících 3. kola, dá se na něm filtrovat i podle lokality a typu studia (prezenční, dálkové, kombinované atd.). Přesný postup pro třetí kolo přijímacích zkoušek popsalo MŠMT v přiloženém letáku (v češtině a ukrajinštině). Důležitou informací je, že do 3. kola se dá hlásit, i pokud uchazeč nedělal jednotnou přijímací zkoušku v předchozích kolech.


Video MŠMT – přípravné nulté ročníky


Video MŠMT – začlenění ukrajinských dětí

Pro začlenění ukrajinských uprchlických dětí na školách shromáždilo MŠMT množství metodických a dalších podpůrných materiálů na webové stránce MŠMT.


Program CESTY

Na webové stránce programu Cesty je k dispozici registrační formulář do tohoto programu. Program je určen pro ukrajinské uprchlíky a uprchlice ve věku od 15 do 24 let, kteří registrací do programu získají informace o možnostech vzdělávání a volných pracovních místech ve spolehlivých firmách v ČR.


Mapa psychosociální pomoci

Vzhledem k často zmiňované potřebě podpory v oblasti duševního zdraví sdílíme i mapu psychosociální pomoci NUDZ pro ukrajinské obyvatele.