Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
Search
Close this search box.

EDUin vydává Kápézetku pro zřizovatele škol

Jak se starostové a zastupitelé mohou lépe orientovat ve školství? EDUin jim nabízí Kápézetku.

Zřizovatelé škol mají vliv na kvalitu a rozvoj vzdělávání ve svých obcích a městech. Aby jim pomohl v této důležité roli, EDUin vydal novou publikaci s názvem Kápézetka. Jedná se o manuál, který vysvětluje základní povinnosti a možnosti zřizovatelů a radí jim, jak se chovat v různých situacích, které se týkají škol. Kápézetka je k dispozici zdarma na internetu.

Kápézetka obsahuje 13 kapitol, které se zabývají například rolí zřizovatele, hodnocením školy, odměňováním ředitele, konkurzy na ředitele nebo komunitní rolí školy.

Kápézetka vznikla v rámci Klubu zřizovatelů, který sdružuje zřizovatele škol z celé České republiky. Na publikaci se podílel tým autorů i oponentů. EDUin nyní sbírá zpětnou vazbu na Kápézetku a na jaře plánuje vydat její aktualizovanou verzi.

Publikace pro zřizovatele je součástí programu Lepší školy v obcích a městech, který podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund.

Původní text: EDUin vydává průvodce pro zřizovatele. Kápézetka pomůže starostům a zastupitelům zorientovat se ve školské agendě – EDUin