Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
Search
Close this search box.

Posilujeme duševní zdraví

Poslední mobilitu doprovázelo stejně jako tu úplně první dlouhé období plné změn, které byly způsobeny rušením plánovaných kurzů ze strany pořádajících organizací. Námi původně plánovaný kurz „Lessons from Finland – School visits and educational benchmarking“, který měla realizovat organizace Liitu Education, byl zrušen z důvodu pandemie Covid-19 a nový termín již nebyl vypsán. S ohledem na skutečnost, že jsme se již v průběhu projektu seznámili s finským školstvím v rámci kurzu „Integrated Curriculum- Teaching Global Skills!“, chtěli jsme jako náhradu zvolit porovnání s dalším školským systémem, který je považován za vysoce kvalitní a jehož žáci dosahují jedněch z nejlepších výsledků v rámci mezinárodního šetření PISA. Cílovou zemí se mělo stát Estonsko. Bohužel i tento kurz byl zrušen a my jsme přemýšleli, jak efektivně využít poslední mobilitu pro rozvoj našich zaměstnanců.

S ohledem na skutečnost, že naše organizace v současné době prochází „transformací“ co se týká jejího směřování, rozvoje zaměstnanců, nastavení cílů, přišlo nám více než přínosné znovu se podívat na potřeby našich pracovníků. Prošli jsme v posledním roce a půl náročným obdobím, a tak zaměření se na wellbeing, prevenci syndromu vyhoření a umění pracovat se stresem nám přišlo jako nejvíce užitečné.

Na poslední mobilitu projektu vyjela čtveřice zaměstnanců do Splitu v Chorvatsku v období 13.-19. 5. 2023. Absolvovali intenzivní celotýdenní kurz „Building better mental health and well-being“, který zaštiťovala organizace Maksima Training Centre. Pod skvělým lektorským vedením Daria Čaljkušiće a Nikoly Drviše se zabývali tématy:

– Výzvy 21. století

– Individualizace procesu učení

– Umění dobré konverzace

– Brain Gym & ARCS Model motivace od Johna Kellera (pozornost, relevance, důvěra, spokojenost)

– Jak stres ovlivňuje schopnost učení

– Jak efektivně pracovat na svém duševním zdraví a pohodě

– Hluboká relaxace, dechová cvičení, snižování stresu pomocí jógy

– Mindfullness