Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
Search
Close this search box.

Elektronická školička

Název projektu

Elektronická školička

Registrační číslo

CZ.1.07/1.3.05/02.0041

Realizace projektu

11/2009 – 6/2012

Popis projektu

V rámci činnosti Informačních center Moravskoslezského kraje (dále ICeMSK) jsou realizovány bezplatné vzdělávací a poradenské aktivity pro pedagogické pracovníky mateřských škol, základních a středních škol MSK, kteří využívají ICT.
Zajímavou novinkou je možnost bezplatně se připravit v kurzu na práci s počítačem a následně také zdarma složit ECDL test a získat certifikát. Nabízíme vám možnost účastnit se vzdělávání v tomto projektu od ledna 2010. Vzdělávat se můžete průběžně do konce června 2012.

Co je to ECDL?

European Computer Driving Licence (řidičák na počítač). Testy ECDL jsou považovány za standard pro hodnocení a srovnávání základních znalostí v oblasti ICT ve všech zemích Evropské unie. Jde o evropský standard počítačové gramotnosti. Kdekoliv v zemích EU získáváte konkurenční výhodu při hledání zaměstnání, při změně pozice v zaměstnání. Vy získáváte větší jistotu při práci s počítačem a efektivnější prací šetříte svůj čas.

Moduly ECDL

  • Modul 1 – Základy informačních technologií
  • Modul 2 – Používání PC a správa souborů
  • Modul 3 – Textový editor (MS Word)
  • Modul 4 – Tabulkový kalkulátor (MS Excel)
  • Modul 5 – Databáze (MS Access)
  • Modul 6 – Grafické možnosti PC a způsoby a možnosti elektronické prezentace (MS PowerPoint)
  • Modul 7 – Služby informační sítě – Internet (MS Outlook a MS IE)

Doporučujeme Vám sledovat stránku pod odkazem „Kurzy“, zde nabízíme i kurzy, do kterých se ještě lze přihlásit nebo zadat svou poptávku pomocí odkazu „Chci se zúčastnit“.

Síť školících a informačních center

Cílem tohoto vzdělávání je zvyšovat ICT kompetence pedagogických pracovníků již od úrovně mateřské školy.
Kurzy jsou koncipovány zejména jako odpolední akce, aby doba konání nekolidovala s rozvrhem hodin účastníků. Místo konání je dle volby účastníků (školení probíhají ve všech větších městech v Moravskoslezském kraji ve školících centrech ICeMSK).
Témata kurzů pokrývají oblast ICT od technologických znalostí a dovedností až po kurzy, které směřují k implementaci ICT do výuky v konkrétní vzdělávací oblasti.
Kurzy nabízíme jako otevřené, lze také sjednat kurz pro váš školní kolektiv. V případě, že škola nedisponuje dostatečným technickým zázemím, přijede lektor s mobilní notebookovou učebnou.