Co se děje s dítětem nebo mladým člověkem, který trpí poruchami příjmu potravy (PPP)? Jaké jsou spouštěče těchto onemocnění? Jak mohu takového člověka podpořit, kde vyhledat pomoc? Možná, že si takovéto otázky jako pedagog kladete a možná, že potkáváte děti nebo mladistvé, u kterých vnímáte, že něco není úplně v pořádku.
Povíme si o tom, že poruchy příjmu potravy, to už zdaleka nejsou jen mentální anorexie a bulimie, ale že se tyto poruchy mohou rozvíjet velmi plíživě a připomínají dodržování zdravého životního stylu, což je přeci vnímáno jako žádoucí.
Kde už je ona hranice, u které bychom měli zpozornět?
Teoretické poznatky budou obohaceny o kazuistiky z praxe.
Kdy si rodiče dítěte nebo mladistvého vystačí s ambulantní péči a kdy už je vhodné zvažovat i hospitalizaci.
Jaké jsou prognózy do budoucna? A velmi důležitá věc, jak opečovat své hranice jako pedagog?
Kurz bude realizován prostřednictvím MS TEAMS.
Kurzem vás provede Mgr. Lucie Svobodová, která pracuje jako školní psycholožka na dvou školách (základní škole a sportovním gymnáziu v Ostravě) a zároveň je frekventantkou 3. ročníku z pětiletého psychoterapeutického výcviku v Transformační systemické terapii podle Virginie Satirové. Školí pro Předškolní poradnu, kde vede webináře a kazuistická setkávání. Spolupracovala na projektech odboru školství MSK nebo Národního ústavu duševního zdraví.
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.