KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

www.kvic.cz
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
  Obnova hesla
  
Naším posláním je pomáhat školám efektivněji učit.

Pokusy s hladinou vody a létání (webinář)

Cílová skupina: učitel MŠ, I. st. ZŠ
Konfucius kdysi řekl: „Co slyším, to zapomenu. Co vidím, to si zapamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.“ Nečekejte prezentaci, čekejte přímé zapojení a zkoušení fyzikálních či chemických pokusů, a to i na dálku. Vyzkoušíte si různé pokusy a zjistíte, že vytvářet v hodině či doma vlastní experimenty není nijak složité. Vaši žáci budou obdivovat svět s radostí. 

Voda je superhrdina mezi kapalinami a my některé její vlastnosti prozkoumáme. Vyzkoušíme si, jak chodí vodoměrky po hladině a jak to s nimi dopadne, pokud se do vody dostane jar. Vyrobíme si rozvíjející se lekníny, budeme závodit s lodičkami a malovat barvami v mléce. Vysvětlíme si, jak fungují nepromokavé materiály a jak pijí rostliny. 
V druhé části webináře urazíme cestu od prvního létajícího dopravního prostředku až po lety do vesmíru. Vyrobíme si řadu plachtících hraček a odpálíme rakety na nejrůznější pohon. Odpovíme na řadu otázek. Kdo první vzlétnul k mrakům? Může být letadlo kulaté? A s čím si hrají delfíni?

I v online podobě seminářů jsou účastníci maximálně aktivizováni tak, ať si co nejvíce pokusů vyzkouší vlastníma rukama. Za tímto účelem zasíláme účastníkům týden před konáním balíček, který obsahuje jak šablony a drobný materiál pro výrobu, tak i méně typické či nedostupné pomůcky. Účastníci dále dostanou seznam běžně dostupných pomůcek, které je vhodné si připravit předem (např. nůžky či lepidlo). Cena balíčku (materiál) je 100,- Kč plus poštovné (cca 130,- Kč). Balíček je fakturován a odesílán organizací ÚDiF přihlášeným účastníkům na fakturační adresu školy.

ÚDiF neboli Úžasné Divadlo Fyziky je skupina lidí, kteří se rozhodli bavit diváky fyzikou. Předáváme radost z poznání a snažíme se probudit v lidech nadšení z pozorování světa kolem sebe. Webináře jsou vždy vedeny jedním z kvalifikovaných lektorů s pedagogickými a performerskými zkušenostmi  (kvalifikace v oblasti astrofyziky, fyziky kondenzovaných látek či matematiky a fyziky).
 

Upřesňující informace

Začátek kurzu pondělí 23. 5. 2022
Informace pro účastníky Přihlašování je možné do 5. 5. 2022. Balíček materiálů v ceně 230,- Kč je hrazen zvlášť. https://drive.google.com/file/d/1a6ZweF-igHsRQQeAjSHbA0SxWOuiwmWP/view
Rozsah 4 h
Katalogové číslo 5060682200
Číslo akreditace KVIC-02-2022
Kontakt pro přihlášky Kupková Marcela
Cena kurzu 1 360,00 Kč
Obsazenost volné místo 9/25

Přehled sezení

Datum Od Do Místo Lektor
pondělí 23. 5. 2022 13:00 17:30 online u počítače Mgr. Vojtěch Hanák
Mgr. Karolína Lišková

Licence Creative Commons Obsah podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika
Ochrana osobních údajů
KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
office (zavináč) kvic (tečka) cz