KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

www.kvic.cz
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
  Obnova hesla
  
Naším posláním je pomáhat školám efektivněji učit.

Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Projekty


loga projektu loga projektu čb
logo projektu

Perspektiva 2010 - Moodle pro učitele

Cílová skupina:

Anotace:

ICeMSK v Opavě zpracovalo velmi žádaný 4 h kurz vhodný pro každého učitele. Moodle pro organizaci výukových materiálů např. v rámci celé školy, jako light verzi LMS, to jsou základní využitelné funkce. Moodle je softwarový balíček (modulové objektově orientované dynamické vzdělávací prostředí), které umožňuje výuku pomocí internetových on-line kurzů. Učení v prostředí Moodle spočívá v aktivní účasti studentů na zadaných úkolech. Student může studovat podle tématického nebo týdenního zaměření výuky, může posílat příspěvky do diskusních fór, účastní se hlasování, vyplňuje on-line testy a plní úkoly podle učitele kurzu. K ruce má tutora, který mu radí a vede ho celým studiem. Přehledné uživatelské prostředí neklade zvláštní požadavky na počítačovou gramotnost studentů, k ovládání tohoto prostředí postačí základní dovednosti s počítačem, protože student se při studiu pohybuje v prostředí libovolného internetového prohlížeče (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera).

 

Aplikace Moodle

 

U zrodu prostředí byl Martin Dougiamas z Austrálie, který jej řídí dodnes. V České republice se o lokalizaci stará David Mudrák z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Tato aplikace patří mezi Open Source aplikace a označuje se jako CMS (Course Management System). Název Moodle je registrovanou obchodní známkou společnosti The Moodle Trust a pouze u komerčního využití musíme nastudovat předpisy platné pro obchodní značky. Při jiném využití tohoto názvu neplatí žádná omezení.

Pro běžného uživatele je to internetová stránka, kde se přihlašuje jménem a heslem a může studovat. K dispozici jsou mu studijní materiály, testy, pracovní úkoly a komunikační prostředí.

Softwarový balíček Moodle je modulové objektově orientované dynamické vzdělávací prostředí, které umožňuje výuku pomocí internetových on-line kurzů. Učení v prostředí Moodle spočívá v aktivní účasti studentů na zadaných úkolech. Student může studovat podle tématického nebo týdenního zaměření výuky, může posílat příspěvky do diskusních fór, účastní se hlasování, vyplňuje on-line testy a plní úkoly podle učitele kurzu. K ruce má tutora, který mu radí a vede ho celým studiem. Přehledné uživatelské prostředí neklade zvláštní požadavky na počítačovou gramotnost studentů, k ovládání tohoto prostředí postačí základní dovednosti s počítačem, protože student se při studiu pohybuje v prostředí libovolného internetového prohlížeče (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera). 

Upřesňující informace

Začátek kurzu úterý 25. 11. 2008
Rozsah 4 h
Katalogové číslo 1000410850
Číslo akreditace 27382/2007-25-566
Cena kurzu 0,00 Kč
Obsazenost volné místo 15/25

Přehled sezení

Datum Od Do Místo Lektor
úterý 25. 11. 2008 14:00 18:00 Mendelovo gymnázium, Opava, příspěvková organizace, Komenského 5, Opava Ing. Magdalena Chmelařová, Ph.D.

Licence Creative Commons Obsah podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika
Ochrana osobních údajů
KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
office (zavináč) kvic (tečka) cz