KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

www.kvic.cz
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
  Obnova hesla
  
Naším posláním je pomáhat školám efektivněji učit.

Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Projekty


loga projektu loga projektu čb
Zveřejněno dne 30.8.2011 celý článek

Tváří v tvář historii Trojanovice

Ve dnech 22.-25.8. 2011 se pod vedením lektorů Romana Anýže a Petera Sokola konal 40-ti hodinový seminář Tváří v tvář historii. V rámci úterního bloku byla uspořádána i diskuze s paní Andrysíkovou, která se dožila osvobození v terezínském ghettu. Semináře se zúčastnilo 19 pedagogů z Moravskoslezského kraje. Seminář nebyl zaměřen jen na dějinné události jako takové, ale hlavně na příběhy obyčejných lidí a na individuální odpovědnost každého z nás a na závažnost voleb a rozhodnutí, která činíme.

Zveřejněno dne 30.6.2011 celý článek

Čtením a psaním ke kritickému myšlení

14.4., 15.4., 13. – 14. 5. 16.6., 17.6. 2011 se pod vedením Hany Košťálové a Ireny Polákové konaly další moduly kurzu RWCT. účastníci si postupně v průběhu celodenních seminářů osvojli filozofii a postupy pedagogického konstruktivismu použitelné ve většině vyučovacích předmětů.

Zveřejněno dne 25.4.2011 celý článek

I mlčení je lež aneb jak učit o době komunismu

Dne 19.4. 2011 se na ZŠ Jubilejní v Třinci uskutečnil již druhý seminář z tohoto cyklu. Semináře se zúčastnilo 22 pedagogů z Třince a okolí. Na semináři byli účastníci seznámeni s historickými souvislostmi a výokovými postupy k tématům: politické procesy, lidové milice, karikatury, propaganda, rok 1968.

Zveřejněno dne 30.3.2011 celý článek

Čtením a psaním ke kritickému myšlení II.

24 učitelů se 25.3. - 26.3. 2011 zúčastnilo pod vedením lektorek Hany Košťálové a Ireny Polákové prvního modulu kurzu. Celý dlouhodobý kurz bude probíhat na Hotelu Ráztoka v Trojanovicích. Na otázku "co nejvíce využijete", odpovídali účastníci takto:

Zveřejněno dne 9.3.2011 celý článek

Projektová a tematická výuka ve společenskovědních předmětech

Ve dnech 18.2. a 19.2. 2011 se v hotelu Ráztoka v Trojanovicích uskutečnil druhý dvoudenní tématický seminář. Terntokráte zaměřený na projektové vyučování a zahraniční inspirace z Francie. Děkujeme za aktivní účast všem 15-ti účastníkům a hlavně lektorkám Daně Svobodové a Zuzaně Loubet.

Zveřejněno dne 19.1.2011 celý článek

Volná místa na seminář Projektová a tematická výuka ve společenskovědních předmětech

Seminář se uskuteční ve dnech 18-19.2. 2011
Účastníci získají informace k přípravě různých typů projektů – předmětového (dlouhodobého),
mezipředmětového (krátkodobého a střednědobého).
Seznámí se s metodami výuky dějepisu a výchovy k občanství využívanými ve Francii (disertace, rozbor dokumentů, práce s textem, fotografiemi, filmem).
Budou seznámeni se způsobem a rozsahem výuky Československých dějin 20. Stol. v zahraničí (1948, 1968).
Další příklady z praxe dle francouzské metodiky: Průmyslová revoluce, evropské sjednocení, mezinárodní vztahy po roce 1945.
Podle metodiky a informací z první části semináře věnované projektové výuce si navrhnou a rozpracují základní rámec vlastního projektu

Zveřejněno dne 18.1.2011 celý článek

Analýza VÚP: Jaké materiály využívají učitelé dějepisu a občanské výchovy

Šetření VÚP zjišťovalo, zda respondenti preferují učebnice, vlastní výukové materiály, nebo výukové materiály, které byly připraveny nakladatelstvími, neziskovými organizacemi či jinými subjekty.
V přiložené zprávě najdete seznamy výukových materiálů, literatury, metodických příruček, filmů, elektronických materiálů a webových stránek k výuce oblasti ČaS.

Zveřejněno dne 17.1.2011 celý článek

Čtením a psaním ke kritickému myšlení závěrečný modul

14.1.2011-15.1.2011 2010 se opět na KVIC Ostrava, Na Hradbách 27 sešlo s lektorkami Hanou Košťálovou a Irenou Polákovou 24 učitelů na závěrěčném modulu kurzu.
Obsah:
reakce na zpětné vazby, ujasnění otázek
modelové lekce: Slušný člověk, taxonomie kognitivních cílů.
Součástí tohoto setkání byly i prezentace hodin dle modelu EUR samotnými účastníky.
Co oceňovali účastníci i lektorky najdete níže:

Zveřejněno dne 7.12.2010 celý článek

Připravujeme na rok 2011

V roce 2011 budeme nabízet v příloze uvedené kurzy a semináře. Mimo tyto rozsahově delší akce nabídneme na jaře i na podzim jednodenní semináře z cyklu I mlčení je lež aneb jak učit o době komunismu , spoluorganizované s o.s. PANT a to zejména v mimoostravských lokalitách.

Zveřejněno dne 25.11.2010 celý článek

Prezentace projektu EduČaS v Ústí nad Labem 18. - 19. 11. 2010

V rámci konference na UJEP Ústí nad Labem s názvem Žena jako subjekt a objekt dějepisného vyučování, byl krátce prezentován projekt EduČaS. Účastníci konference byli vesměs překvapeni systémovostí, smysluplností dalšího vzdělávání pro učitele dějepisu a výchovy k občanství v našem kraji. I plánovanou spoluprací s dalšími instucemi zde působícími.


Licence Creative Commons Obsah podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika
Ochrana osobních údajů
KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
office (zavináč) kvic (tečka) cz