KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

www.kvic.cz
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
  Obnova hesla
  
Naším posláním je pomáhat školám efektivněji učit.
loga projektu
18.4.2018

Jarní DemoDays 2018 v Opavě

Opět po roce proběhl den plný interaktivních workshopů s prezentací a zkoušením novinek od Microsoft pro školy. Akce se konala 17. dubna 2018 v Opavě na Obchodní akademii.
Program akce přinesl mnoho novinek a vychytávek v aplikacích vhodných pro výuku.

Seznámili jsme se s nastavením ochrany před ransomware ve Windows 10. Ve Windows Update jsme si záložce Doba aktivního používání nastavili eliminaci spuštění  v době výuky (max. 18 h), pro malou školu jsme si ukázali řešení Optimalizace doručení, které ověří v lokální síti, zda již není staženo a případně stáhne zde a nezatěžuje připojení do internetu. Tvorbu videa jsme si vyzkoušeli v aplikaci Fotky a zde vpravo nahoře „Vytvořit“ a volba „Vlastní video s hudbou“, kde si také volíme styly hudby která je z pohledu AZ volná k použití. Ukázka Windows Admin Center představila webovou aplikaci určenou  pro snadnou správu počítačů v lokální síti; služba je pro školy zdarma.

V Office 365 jsme si pro Word ukázali funkci Generátor náhodného textu =lorem() nebo rand(); vychytávku pro dotyková zařízení, kdy lze do všech dokumentů dělat poznámky rukou (karta Kreslení), rukopisná rovnice. V Excelu pak rychlou ukázku 3D mapy a jak vypadá příznak funkce, která cca do 5 let bude zrušena (označené žlutým trojúhelníčkem). PowerPoint už obsahuje nativní podporu 3D, kdy vložím 3D objekt (lze z internetu), pootočím a dám přechod Morfing (tento přechod je i v bezplatných Office 365 A1). Outlook má novou pěknou pomůcku, do textu mailu dám zavináč a začnou se mi nabízet mailové kontakty, vyberu jeden a automaticky se doplní do Kopie. Pracovali jsme i s Formuláři, PowerBI, prošli jsme si nastavení z pohledu administrátora. Microsoft Teams lze využít se třídou pro koncentraci komunikace do jednoho místa vč. chatu 1:1. Výborně funguje vyhledávání ve všech textech, soubory, lidech, konverzaci.

Minecraft byl prezentován mj. jako nástroj vhodný pro výuku programování.

InTune je výborná pomůcka administrátorů, má 60denní zkušební verzi pro 30 zařízení zdarma musím mít jako škola Office 365 (i zdarma A1).    

Windows Mixed Reality jsme si vyzkoušeli s virtuálními brýlemi a ovladači, nutný  počítač (konfigurace min. 8 GB RAM, není nutná herní grafika, lze např. integrovaná karta Intel 620) „Acer Mixed Reality“ cena 11 tis.  a dokupuji si sw (tj. "prostředí", ve kterém se pohybuji).

Akce končila ve tři odpoledne a odjížděli jsme s novými nápady, podněty, vizemi, kam s ICT ve škole dál.

Licence Creative Commons Obsah podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika
Ochrana osobních údajů
KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
office (zavináč) kvic (tečka) cz