KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

www.kvic.cz
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
  Obnova hesla
  
Naším posláním je pomáhat školám efektivněji učit.

Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Projekty


loga projektu loga projektu čb
4.3.2010

Konference Aktuálně o ICT ve škole tentokrát na téma

4. března 2010 se v Ostravě na SOŠ dopravní konala úvodní konference projektu Elektronická školička. S novými trendy v ICT pro školy se seznámilo 136 účastníků. Zajímavý program doplnilo několik workshopů a stánky výrobců.
Program:
Sdílení jako základ růstu:
1) Kde jsou hranice spolupráce (Blanka Kozáková, Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a inf.centrum, Nový Jičín, př.organizace)
2) Sociální sítě a škola (Jan Šustek, Základní škola Nový Jičín, Jubilejní 3, příspěvková organizace; Jiří Sumbal, Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kopřivnice, příspěvková organizace)
3) Sdílení vzdělávacího obsahu (Dagmar Kocichová, Gymnázium Hladnov, Slezská Ostrava, příspěvková organizace)

Je čas věci měnit?
4) Sdílení dat a vzdělávacího obsahu na platformě Windows Server 2008 (František Hůlka, BOXED, s.r.o.)
5) Open source v praxi školy (Libor Olbrich, PrimMat - Soukromá střední škola podnikatelská, s.r.o.)
6) Virtualizace ve školním prostředí (Josef Lukosz a Jan Patschka, Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Ostrava, příspěvková organizace)

Workshopy:
a) 3D technologie v běžné výuce – zdarma (Jiří Durčák, AV MEDIA, a.s.)
b) Tvorba digitálních učebních materiálů učitelem a Autorský zákon (Zbyněk Šostý, Základní škola národního umělce Petra Bezruče, Frýdek - Místek, tř. T.G.Masaryka 454)
c) SW nástroje ve škole a jejich licencování (Kateřina Gletová, Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a inf.centrum, Nový Jičín, př.organizace), Osobní konzultace pro projekty financované z globálního grantu (Blanka Kozáková, Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a inf.centrum, Nový Jičín, př.organizace)
d) Praktická dílna - registrace do sítě, síťová spolupráce, práce v komunitě (Jan Šustek, Základní škola Nový Jičín, Jubilejní 3, příspěvková organizace)
e) Diskusní skupina – virtualizace v praxi školy (Josef Lukosz a Jan Patchka, Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Ostrava, příspěvková organizace)
f) Role školského informatika v projektu EU peníze školám (David Hawiger, Jednota školských informatiků, Dagmar Kocichová, Jednota školských informatiků)

Fotografie z akce (1,5 MB) jsou v příloze článku.

Licence Creative Commons Obsah podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika
Ochrana osobních údajů
KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
office (zavináč) kvic (tečka) cz