KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

www.kvic.cz
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
  Obnova hesla
  
Naším posláním je pomáhat školám efektivněji učit.

Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Projekty


loga projektu loga projektu čb
27.5.2015

Konference O digitálních technologiích ve škole jinak - registrace ukončena

9. a 10. června 2015 zveme učitele do Ostravy na konferenci nabitou informacemi a workshopy na téma ICT ve výuce. Zaměříme se zejména na tablety, iPady apod. zařízení. Akce se koná v Hotelu Harmony Club.
Účast na konferenci je na základě závazné registrace zdarma, počet účastníků je omezen na 100, pro mimoostravské účastníky zajišťujeme navíc zdarma ubytování. V této chvíli je kapacita konference vyčerpána.

Nabízíme Vám možnost sledovat konferenci online vždy od 8:00 h. Adresu pro přístup zveřejníme den před akcí.

Z programu konference:

Vize a strategie
Již tradičně přivítáme osobnosti (uvádím vždy v abecedním pořadí), které se problematice ICT ve výuce věnují, jako jsou Bořivoj Brdička, Pavlína Hublová, Ondřej Neumajer, Jiří Sumbal, Janek Wagner a podíváme se na předpokládaný vývoj v této oblasti jak z technického, tak především pedagogického hlediska. Jak jsme si již zvykli, prognózy kolegů a zavádění do školní praxe v této oblasti se naplňují rychleji, než předpokládáme.

Technologie a výuka
Významný podíl v programu budou tvořit pracovní dílny. iPadisté uvítají praktické workshopy kolegů  Veroniky Černotové, Vojtěcha Gybase, Libora Klubala a Lenky Skýbové. Stejně tak příznivci Microsoft aplikací budou mít možnost získat další informace a dovednosti pod vedením Jiřího Chytila, Ivony Spurné a Jaroslava Šindlera. Vzhledem k rozšíření počtu škol, využívající aplikace Google a zařízení Chrome, budou pro jejich příznivce připraveny workshopy Petra Caloně, Radovana Jansy, Karla Morice a Janka Wagnera.

Výuka zaměřená na žáka
Veronika Biskupová nám přiblíží možnosti tabletů při výuce cizích jazyků. Přírodním vědám se bude věnovat Helena Lazarová, Iva Loužecká a Miroslav Staněk. Rádi bychom se blíže podívali na aplikace vhodné pro žáky s SVP. Požádali jsme proto Jakuba Rumlera o představení sw Tablexia a další kolegy ze škol pracujícími s integrovanými žáky o sdílení svých osvědčených zdrojů a zkušeností.

Kreativita učitelů
Součástí konference bude přehlídka autorských fotografií využívaných učiteli ve výuce. Jiří Sumbal a Jiří Štěpán doplní její program i praktickými ukázkami a radami, jak kvalitně pořídit a archivovat fotografie. Možná se nám podaří na základě jejich doporučení a cenných rad udělat si pořádek ve svých gigabytech snímků, které se nám hromadí v počítači.

Inspirace do výuky
Programování v zábavné formě „oživování“ robotků nám představí Jiří Ambrož: Prodiskutujeme postup výuky na jejich střední škole, co se osvědčilo, jak postupovat a pak se hned pustíme do programování svého robotka. Jistě to bude zajímavá inspirace a výzva pro další školy?

Technologické zázemí
Z firem se nám přijedou představit kolegové s novými technickými vychytávkami z oblasti zejména tabletů a dotykových technologií jako jsou AutoCont, AV MEDIA, BOXED, DOSLI, J4W, PROFIMEDIA, nebude chybět nabídka vhodného sw a elektronických učebnic. Nakladatelství FRAUS má pro Vás připraven workshop, kde si budete moci učebnice prakticky vyzkoušet.

Tato konference se koná v rámci projektu RESTART reg. č. CZ.1.07/1.3.00/51.0004, který je podpořen z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Licence Creative Commons Obsah podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika
Ochrana osobních údajů
KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
office (zavináč) kvic (tečka) cz