KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

www.kvic.cz
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
  Obnova hesla
  
Naším posláním je pomáhat školám efektivněji učit.

Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Projekty


loga projektu loga projektu čb
26.5.2014

Efektivní komunikace aneb jak komunikovat v roli výchovné autority, č. 6012231403

Ve dnech 22. – 24. 5. 2014 se v  hotelu Sepetná v Ostravici konal seminář Efektivní komunikace aneb jak komunikovat v roli výchovné autority. 
Kurz byl zaměřen zejména na práci pedagogických pracovníků školských zařízení pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy se vztahovými signály v komunikaci s vychovávanými. Účastníci se seznámili s tím, jak vědomě pracovat s věcnými a vztahovými signály. Osvojili si konkrétní principy, které vedou k omezení konfliktů a jejich prevenci (nehodnotit, nevěštit, nedávat nevyžádané dobré rady, vystříhat se agrese, …). Tyto dovednosti si procvičili v konkrétních situacích z praxe formou videotréninku. Kurz napomohl zlepšit vztahy výchovných autorit s vychovávanými a zejména zlepšit dovednost výchovných autorit vést vychovávané neagresivní, ale důraznou formou k dodržování pravidel. Jeho hlavními metodami byl interaktivní výklad, práce ve skupinách, diskuse a videotrénink. Semináře se pod vedením Mgr. et Mgr. Jakuba Švece se zúčastnilo a osvědčení získalo 10 pracovníků DD, kteří ocenili zejména ochotu a spolupráci všech zúčastněných, připravenost, velmi vstřícný přístup, znalosti a výklad lektora.

Zde naleznete fotogalerii z této akce

Licence Creative Commons Obsah podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika
Ochrana osobních údajů
KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
office (zavináč) kvic (tečka) cz