KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

www.kvic.cz
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
  Obnova hesla
  
Naším posláním je pomáhat školám efektivněji učit.

Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

Projekty


loga projektu loga projektu čb
11.11.2013

Zkušenostně reflektivní výcvik pro pracovníky DD (6012221350)

Ve dnech 6. - 8. 11. 2013 proběhl v Hotelu Davidův Mlýn ve Starých Těchanovicích Zkušenostně reflektivní výcvik pro pracovníky z DD.
Pod lektorským vedením Mgr. J. Koláře Ph.D., MgA. M. Haka, Mgr. J. Nehyby a Mgr. Z. Hájkové proběhl 26 hodinový  pobytový kurz, který byl zaměřen na podporu sebezkušenosti pracovníků DD, rozvoj jejich sebereflektivních schopností a na přípravu realizace zážitkových aktivit pro děti a rozvoj jejich sebepoznání. Obsah vzdělávacího programu tvořila teorie, metody a techniky zkušenostně reflektivního učení, dále fenomény jako sociální klima skupiny, skupinová dynamika a koheze a metodická reflexe zařazovaná na závěr jednotlivých technik. V zážitkovém bloku si účastníci v dílčích workshopech osvojovali jednotlivé techniky zkušenostně reflektivního učení na základě bezprostřední zkušenosti s nimi. Nácviková část umožnila frekventantům uchopení role vedoucího skupiny a nácvik vedení zvolených technik zkušenostně reflektivního učení, následovala metodická reflexe obsahu i formy vedení a to prostřednictvím řízené diskuze.
Účastníci hodnotili kurz velmi kladně. Ocenili zejména profesionalitu, připravenost, originalitu a celkový přístup lektorů, dynamiku práce a náměty na aktivity a jejich přínos a rizika při práci s dětmi. Kurz absolvovalo a osvědčení získalo 24 pracovníků DD.

Zde naleznete fotogalerii z této akce

Licence Creative Commons Obsah podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika
Ochrana osobních údajů
KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
office (zavináč) kvic (tečka) cz