KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

www.kvic.cz
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
  Obnova hesla
  
Naším posláním je pomáhat školám efektivněji učit.

Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

O nás


31.10.2013

GEMMA 2013 - 21. ročník

Přehlídka středních škol s nabídkou oborů vzdělání s výučním listem a oborů vzdělání s maturitní zkouškou - Gemma 2013, kterou organizovalo Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, p. o., proběhla ve dnech 23. a 24. října 2013 v sále firmy Varroc Lighting Systems s.r.o. v Novém Jičíně, Suvorovova 195 za účasti 34 středních škol a Úřadu práce ČR, Krajské pobočky v Ostravě, Kontaktního pracoviště Nový Jičín. 
Přehlídka byla veřejnosti zpřístupněna zdarma, a to ve středu 23. 10. od 10:00 h do 17:00 h a ve čtvrtek 24. 10. od 8:00 h do 16:30 h. Dopolední čas do cca 14 h byl využit zejména pro organizované vstupy třídních kolektivů žáků 9. a 8. ročníků základních škol, které probíhaly dle harmonogramu sestaveného ve spolupráci organizátora KVIC a výchovných poradců ZŠ v půlhodinových intervalech. Individuální vstupy žáků a jejich zákonných zástupců probíhaly po celou dobu přehlídky, dopoledne v menší míře, odpoledne hojně po oba výstavní dny. Někteří rodiče a žáci přicházeli i opakovaně.
Vysoká návštěvnost opět potvrdila, že i v době značného množství elektronicky dostupných informací na internetu má realizace již tradiční přehlídky stále své opodstatnění a význam. Výrazně pomáhá žákům končícím základní školu a jejich zákonným zástupcům s volbou budoucího povolání.  

Gemma 2013 v číslech:
34 vystavujících SŠ, z toho 21 z Moravskoslezského kraje (13 z okresu NJ), 8 ze Zlínského a 5 z Olomouckého kraje.
Počet žáků 9. a 8. tříd: na organizované vstupy třídních kolektivů přihlášeno 562 žáků z 18 ZŠ, ostatní docházeli bez nahlášení. Celkově jsme zaznamenali cca 1430 návštěvníků.
Seznam vystavovatelů a rozpis organizovaných návštěv třídních kolektivů žáků ZŠ v příloze.

Děkujeme všem za spolupráci a těšíme se na setkání při 22. ročníku Gemmy ve dnech 22. - 23. října 2014. 
Mgr. Ilona Fiurášková, KVIC Nový Jičín

Zde naleznete fotogalerii z této akce

Licence Creative Commons Obsah podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika
Ochrana osobních údajů
KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
office (zavináč) kvic (tečka) cz