KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace

www.kvic.cz
Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
  Obnova hesla
  
Naším posláním je pomáhat školám efektivněji učit.

Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem

O nás


8.11.2018

Škola v síti informací - právě dnes se koná konference v Ostravě

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 na SŠTaD v Ostravě proběhla další ICT konference, tentokrát na témata online bezpečnost, jak zabezpečit školní infrastrukturu a jak vše financovat.
V dopoledním programu jsme se zaměřili na stále aktuálnější téma online bezpečí. Hlavní přednášky byly věnovány projektu SYPO, který zavádí síť krajských ICT metodiků, dále bezpečnosti, jako důležité digitální kompetenci v evropském rámci DigComp a: bezpečnosti ve školách.

Také jsme si ukázali, jak škola může podporovat u žáků rozvoj informační gramotnosti a kritického myšlení a jaké k tomu může využívat nástroje. Rovněž Microsoft se tématu bezpečné online práce věnoval ve svém představení nástrojů, kterými zabezpečíte notebooky a tablety. Podívali jsme se na možnosti, kde hledat finanční zdroje pro podporu ICT ve Vaší škole.

V odpoledním programu účastníci dle své volby ve workshopech prozkoumali možnosti Google, podívali se na netradiční výuku s pomocí M botů, vyzkoušeli si nástroje Microsoft vhodné pro zvýšení úrovně zabezpečení a prodiskutujeme obranu proti jevům jako kyberšikana, kybergrooming, kyberstalking.

Akce se zúčastnilo 84 pedagogů ze ZŠ a SŠ MSK.

Licence Creative Commons Obsah podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika
Ochrana osobních údajů
KVIC Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
a informační centrum, Nový Jičín, příspěvková organizace
office (zavináč) kvic (tečka) cz